Integrovaná strategie rozvoje BMO 21+

Nástroj ITI a s ním i metropolitní plánování pokračuje i po roce 2020. Naší vizí do roku 2030 je společně se zasadit o to, aby se Brněnská metropolitní oblast udržitelně a vyváženě rozvíjela v příjemné a prosperující místo pro život.

Právě teď pracujeme spolu s celou řadou partnerů z veřejného, soukromého i neziskového sektoru na aktualizaci Integrované strategie rozvoje Brněnské metropolitní oblasti 21+. Dost možná jste mezi nimi i vy. Zatímco dříve jsme se soustředili hlavně na efektivní uplatnění nástroje ITI, do budoucna chceme připravit komplexní strategii bez ohledu na zdroje financování. Věříme totiž, že metropolitní spolupráce má svůj smysl, ať už nám na ni Evropská unie přispěje nebo ne.

Proto je nám také jasné, že takovýto dokument nemůže vznikat izolovaně. Koncem roku 2019 jsme se setkali s desítkami starostů, úředníků, akademiků a dalších odborníků z BMO, abychom si určili tematické priority, které budeme po roce 2020 v oblasti metropolitního rozvoje a plánování prosazovat. A letos v přípravách pokračujeme, tak se zapojte taky! 

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru