Projekty v BMO – jak jsme na tom

Jak jistě víte, veškeré informace o projektech v Brněnské metropolitní oblasti naleznete v naší mapové aplikaci. V průběhu měsíce září jsme naši aplikaci aktualizovali, aby pro vás byla uživatelsky příjemnější. Můžete si zde proklikat jednotlivé projekty a podívat se, jak si stojí v procesu jejich realizace.

Třetina všech projektů se nachází v zázemí Brna, což koresponduje s naší vizí prosazovat vyvážený polycentrický rozvoj v celé oblasti. Zároveň je zazávazkováno skoro
90 % finanční alokace
všech projektů vůči celkové alokaci naší strategie.

                                                           

Jak pracovat s aplikací?

V pravé části obrazovky naleznete filtrovací okno – projekty v mapě tak můžete třídit podle jejich nositele, podle aktuálního stavu projektu, tematické oblasti atd. V dolní části obrazovky dle jednotlivých modulů můžete sledovat např. jejich počty. Více informací o konkrétním projektu se dozvíte tak, že na daný projekt, který je reprezentován různě barevným (tematická oblast) a různě velkým (dle výše rozpočtu projektu) kolečkem, kliknete.

Na závěr přinášíme stručný přehled všech projektů.

                   

Jsou mezi nimi např. projekt terminálu v Židlochovicích, síť cyklostezek na Šlapanicku, projekty v oblasti tzv. nové čtvrti Trnitá a mnohé další. A více informací na vás už čeká v naší aplikaci.

Pokud máte k mapové aplikaci nějaké připomínky či podněty ke zlepšení, napište nám e-mail na metropolitni@brno.cz.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru