Náš evropský projekt: hlasujte pro terminál v Židlochovicích a modernizaci odborných učeben ve Šlapanicích

Minulý týden bylo spuštěno hlasování v soutěži Náš evropský projekt, kterou pořádá Zastoupení Evropské komise v ČR. Do čtvrtého ročníku se zapojily i obce z Brněnské metropolitní oblasti, které zde přihlásily projekty podpořené v tomto programovém období. Podpořte je svým „likem“.

Cílem soutěže, určené pro obce, je propagovat zajímavé projekty, které byly spolufinancované z evropských fondů a zmínit tak přínosy evropských zdrojů pro obce a města. O úspěchu v této online soutěži rozhoduje hlasování široké veřejnosti na facebooku. Vítězné obce si rozdělí částku 150 tisíc Kč na uspořádání obecní slavnosti. Hlasovat je možné do 21. května 2021.

V tomto ročníku soutěží i obce Brněnské metropolitní oblasti a jejich projekty, které byly zdárně dokončeny díky nástroji ITI. Můžete hlasovat například pro projekt modernizace odborných učeben ZŠ Šlapanice anebo výstavbu přestupního terminálu v Židlochovicích.

Modernizace odborných učeben ZŠ Šlapanice

Náš evropský projekt

Přestupní terminál v Židlochovicích

 

 

 

 

 

 

 

ModModernizace odborných učeben (fyziky, chemie, přírodopisu a jazyků) přispěla k zavedení konektivity do ZŠ Šlapanice a dovybavení těchto učeben novými výukovými pomůckami. V rámci projektu byly rovněž vybudovány nové kabinety pro učitele. Celková dotace EU na tento projekt činila 11 milionů Kč. Řídicí výbor BMO projekt schválil 20. února 2018.

Přestupní terminál v Židlochovicích byl podpořen dotací EU ve výši 77 milionů Kč. V rámci tohoto komplexního projektu bylo postaveno nástupiště vlakové dopravy, výpravní budova, parkoviště P+R, K+R, terminál autobusové dopravy anebo úschovné boxy pro kola. Terminál tak propojuje vlakovou, autobusovou, individuální automobilovou, cyklistickou a pěší dopravu. Více informací o projektu najdete i na našem webu v sekci úspěšné metropolitní projekty. Řídicí výbor BMO projekt podpořil 3. října 2018.

Do tohoto ročníku se přihlásilo 49 projektů, konkurence je proto veliká. Hlasujte pro projekty z Brněnské metropolitní oblasti.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru