Výstava: Dekáda metropolitní spolupráce

Spolupráce Brna a okolních obcí má za sebou deset let. Co se povedlo uskutečnit, co se chystá a co to znamená pro obyvatele, představí výstava v Urban centru. 

Rádi bychom Vás pozvali na výstavu „Dekáda metropolitní spolupráce„, kterou můžete zhlédnout od 5. dubna do 12. května 2023 v Urban Centru Brno na Staré radnici. Oficiální vernisáž se bude konat 4. dubna od 16 hodin.

Brněnská metropolitní oblast je tu s námi už 10 let. Už 10 let se snažíme společnými silami systematicky koordinovat rozvoj Brna a okolních obcí. Čeho jsme na poli metropolitní spolupráce dosáhli a kam jsme pokročili? Zjistěte, které významné projekty se podařilo v metropolitní oblasti zkoordinovat a zrealizovat, a to nejen v Brně, ale i v okolních obcích. Zároveň nakoukněte pod pokličku, co se chystá do budoucna a jak vnímají metropolitní spolupráci představitelé největších obcí v okolí Brna. 

Na výstavě Vám představíme integrovaná řešení z období 2014-2020 a 2021-2027, která byla realizována mimo jiné i pomocí nástroje integrovaných územních investic (ITI). Integrovaná řešení jsou složená ze vzájemně propojených a provázaných projektů. Tím dochází ke znásobení výsledných pozitivních efektů na obyvatele, navíc správnou koordinací ušetříme nemalé veřejné prostředky. Dozvíte se tak o integrovaných řešeních města Brna, ale i obcí Brněnské metropolitní oblasti. Představíme vám například systém integrovaných cyklostezek na Šlapanicku, úspěšný projekt komunitních sociálních prací v Židlochovicích anebo plánový projekt komplexního systému zadržení a využití dešťové vody ve Slavkově. Postupně Vám představíme jednotlivé největší obce Brněnské metropolitní oblasti a jejich projekty. Můžete se těšit na panely Blanska, Bučovic, Ivančic, Kuřimi, Pohořelic, Rosic, Slavkova u Brna, Šlapanic, Tišnova a Židlochovic. Zároveň se dočtete i o metropolitním projektu Pískoven na Židlochovicku, zajímavostech o Brněnské metropolitní oblasti (kdo je největším zaměstnavatel, či jak vysoká je nejvyšší hora BMO :-)). Dále si přečtete o tom, co plánujeme do budoucna. 

Na výstavě Vás čeká i doprovodný program ve formě Pocitové mapy – jaká místa v Brněnské metropolitní oblasti se Vám líbí, jaká místa byste chtěli změnit? Kde rádi trávíte volný čas? Kde byste chtěli bydlet? To všem nám můžete sdělit. Pro zájemce máme připravenou křížovku o Brněnské metropolitní oblasti s možností zajímavých výher a pro ty nejmenší pexeso a puzzle. 🙂

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru