Výstava Dekáda metropolitní spolupráce online

V Urban centru Brno na Staré radnici jste mohli zhlédnout od 5. dubna až do 12. května 2023 výstavu k deseti letům metropolitní spolupráce v Brněnské metropolitní oblasti. Pokud jste nestihli tuto výstavu navštívit, můžete si ji nyní prohlédnout v její online verzi v podobě storymapy. Dostupná je pod tímto odkazem.

Brněnská metropolitní oblast je tu s námi už 10 let, během kterých se snažíme společnými silami systematicky koordinovat rozvoj Brna a okolních obcí. Nyní se tak můžete pomocí storymapy podívat, čeho se nám za tu dobu podařilo dosáhnout a kam jsme pokročili. Zjistěte, které významné projekty se podařilo v metropolitní oblasti zkoordinovat a zrealizovat, a to nejen v Brně, ale i v okolních obcích. Zároveň tak nakouknete pod pokličku toho, co se chystá do budoucna a jak vnímají metropolitní spolupráci představitelé největších obcí v okolí Brna.

Ve storymapě Vám představujeme integrovaná řešení z období 2014-2020 a 2021-2027, která byla realizována mimo jiné i pomocí nástroje integrovaných územních investic (ITI). Integrovaná řešení jsou složená ze vzájemně propojených a provázaných projektů. Tím dochází ke znásobení výsledných pozitivních efektů na obyvatele, navíc správnou koordinací ušetříme nemalé veřejné prostředky. Dozvíte se tak o integrovaných řešeních města Brna a obcí Brněnské metropolitní oblasti. Prohlédnout si můžete například systém integrovaných cyklostezek na Šlapanicku, úspěšný projekt komunitních sociálních prací v Židlochovicích anebo plánový projekt komplexního systému zadržení a využití dešťové vody ve Slavkově. Postupně jsou Vám představeny jednotlivé největší obce Brněnské metropolitní oblasti a jejich projekty. Můžete se tak dozvědět o realizacích a záměrech Blanska, Bučovic, Ivančic, Kuřimi, Pohořelic, Rosic, Slavkova u Brna, Šlapanic, Tišnova a Židlochovic. Zároveň se dočtete i o metropolitním projektu Pískoven na Židlochovicku či zajímavostech o Brněnské metropolitní oblasti.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru