URBANIA. Staň se tepem města

Zveme Vás na interaktivní výstavu, která vás pomocí moderních technologií vtáhne do světa správy a rozvoje měst a obcí. Od 6. září do 3. října 2021 v prostorách bývalé káznice na Bratislavské 68.  

Prostřednictvím osmi situací poodhaluje URBANIA dění v hlubinách úřadu a každá z těchto situací zároveň ilustruje jeden z principů, které jsou při správě měst a obcí zásadní. Výstavu připravil a městu Brnu zapůjčil Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha) ve spolupráci s pražským magistrátem. Právě díky této spolupráci bylo možné sesbírat zkušenosti desítek zaměstnanců veřejné správy a na jejich základě výstavu navrhnout. Výstava se svým pojetím snaží nabourávat stereotypy negativního vnímání úředníků ze strany veřejnosti, chce ocenit každodenní úsilí všech, kteří se na rozvoji měst a obcí podílejí a přiblížit jej atraktivní formou i jejich obyvatelům. Za realizací výstavy v Brně stojí Odbor strategického rozvoje a spolupráce MMB ve spolupráci s KAM, OÚPR MMB a TIC Brno.

Jeden z představených principů nese název Překračuji hranice a souvisí s metropolitní spoluprací. Na některých místech v centru města sice ještě naleznete pozůstatky středověkých hradeb, už dávno se ale Brno otevřelo celému regionu. Prostřednictvím Brněnské metropolitní oblasti překračujeme hranice, čímž naplňujeme tento klíčový princip pro udržitelnou městskou správu. Jaké jsou ty další? To zjistíte na výstavě URBANIA.

Na prohlídku výstavy se může vydat až osmičlenná skupina, jejíž účastníci projdou všechna zastavení a následně se zapojí do řízené debaty. Návštěva výstavy zabere kolem dvou hodin. Výstava URBANIA se v prostorách Káznice na Bratislavské 68 pro odbornou i laickou veřejnost otevírá zdarma od 6. září do 3. října 2021 po předchozí registraci na konkrétní datum a čas. Další informace a registrační formulář naleznete na webu urbania.brno.cz. Včasná registrace Vám zajistí větší výběr z dostupných termínů.

KDY SE AKCE KONÁ

6. 9. – 3. 10. 2021

Út – ne 10-12 / 15:30-17:30 / 18-20

VSTUPNÉ 

Vstup zdarma po předchozí registraci na konkrétní datum a čas na urbania.brno.cz

Vždy max. 8členná skupina, lze rezervovat 1-8 míst dle aktuální kapacity.

Nutné dodržování protiepidemických opatření dle aktuálně platných nařízení.

Facebooková událost.  

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru