Domů Aktuality Máme za sebou úspěšnou konferenci k přínosům metropolitní spolupráce!

Máme za sebou úspěšnou konferenci k přínosům metropolitní spolupráce!

Publikováno: 20. srpna 2020

Ve čtvrtek 20. srpna 2020 se v prostorách hotelu Atlantis Brno uskutečnila konference Přínosy metropolitní spolupráce pro obce, regiony a stát. Konference se konala pod záštitou ministryně pro místní rozvoj Ing. Kláry Dostálové, ministra vnitra Jana Hamáčka, hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka, předsedy Svazu měst a obcí ČR Mgr. Františka Lukla, předsedy Asociace krajů ČR MUDr. Jiřího Běhounka a rektora Masarykovy univerzity prof. MUDr. Martina Bareše, Ph.D. Hlavním cílem konference bylo společně s odborníky a politickými zástupci dotčených ministerstev, krajů, měst a obcí konkrétně a srozumitelně pojmenovat globální i lokální přínosy a specifika metropolitní spolupráce v ČR. Konference vyzdvihla pozitivní zkušenosti s implementací nástroje ITI na úrovni metropolitních oblastí a aglomerací a přínosy metropolitní spolupráce z ekonomického, geografického, sociálního a správního hlediska.

Konferenci předcházelo jednání komory primátorů statutárních měst Svazu měst a obcí ČR, které vyvrcholilo podpisem deklarace, jež definuje základní požadavky k budoucnosti a institucionalizaci metropolitní spolupráce v České republice. Města se tak zavázala aktivně prosazovat myšlenku metropolitní spolupráce s cílem vyjednat pro její rozvoj co nejlepší podmínky. Společný dokument je určen Ministerstvu pro místní rozvoj ČR, Ministerstvu vnitra ČR a dalším národním orgánům, které mají v gesci územní rozvoj. Tiskovou zprávu k podpisu deklarace naleznete zde.

Veškeré výstupy z konference naleznete během tohoto týdne na našem webu. Výstupy konference jsme sdíleli i na twitteru pod hastagem #jednejmetropolitne.

Na úvod konference jsme v celosvětové premiéře promítli animované video, které se snaží zjednodušenou a srozumitelnou formou ukázat pokrok v rozvoji, kterého Brněnská metropolitní oblast v průběhu posledních let dosáhla. Co na něj říkáte?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrujte svou e-mailovou adresu k pravidelnému odběru aktuálních informací z Brněnské metropolitní oblasti.

Kontaktní údaje

Oddělení řízení ITI a metropolitní spolupráce

Magistrát města Brna
Husova 12, 601 67 Brno
Máte nějaký nápad, jak zlepšit Brněnskou metropolitní oblast?
Nenašli jste, co jste hledali?
Chcete na stáž?
Nastavení cookies Zásady používání souborů cookies