Domů Aktuality Jak by dle studentů měla vypadat revitalizace nevyužívané lokality pískoven na jihu Brněnské metropolitní oblasti?

Jak by dle studentů měla vypadat revitalizace nevyužívané lokality pískoven na jihu Brněnské metropolitní oblasti?

Publikováno: 24. září 2019

V rámci letošního ročníku Mezinárodní a meziuniverzitní studentské soutěže MUNISS se studentský tým zabýval metropolitním tématem, které bylo zaměřeno na revitalizaci nevyužívané lokality pískoven na jihu Brněnské metropolitní oblasti. Řešené území projektu se nachází na území Židlochovicka, do něhož spadají katastry obcí Bratčice, Ledce, Hrušovany, Žabčice a Medlov. V tuto chvíli není oblast pískoven vyhledávanou lokalitou pro rekreaci, avšak v horizontu následující desítek let se počítá s tím, že dojde k vytěžení zásob a ukončení těžby. Dle studentských návrhů by se nevyužívané plochy pískoven mohly do budoucna proměnit v rekreační areály s ubytovacím, stravovacím a sportovním zázemím a plochy pro konání kulturních akcí a festivalů.

Zajímají Vás konkrétní nápady, se kterými studenti přišli? Potom se podívejte na finální výsledky projektu Pískovny za humny, které najdete v této brožurce.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrujte svou e-mailovou adresu k pravidelnému odběru aktuálních informací z Brněnské metropolitní oblasti.

Kontaktní údaje

Oddělení řízení ITI a metropolitní spolupráce

Magistrát města Brna
Husova 12, 601 67 Brno
Máte nějaký nápad, jak zlepšit Brněnskou metropolitní oblast?
Nenašli jste, co jste hledali?
Chcete na stáž?
Nastavení cookies Zásady používání souborů cookies