Do práce na kole po BMO

I #metropolitnibrno se zapojí do 11. ročníku květnové výzvy Do práce na kole .. nebo pěšky. 😊

Celý květen tak bude Oddělení řízení ITI a metropolitní spolupráce jezdit do práce nebo na výlety na kole, koloběžce či pěšky. Cílem této výzvy je být více aktivní, zlepšit si kondici, ale také šetřit životní prostředí. Zároveň tato akce pomáhá díky datům o zapsaných cestách rozvíjet infrastrukturu pro kola i pěší jak v Brně, tak v jeho okolí.

Letošní ročník je specifický svými novými pravidly, je totiž povoleno započítávat nejen cesty do práce, ale i cestu do přírody, na nákup či se psem. Takže i sobotní výlet po cyklostezce v okolí Brna se počítá.

A vy si tak můžete k výletům a cestám do práce vybrat i nové cyklostezky v Brněnské metropolitní oblasti, které byly podpořeny a realizovány v tomto programovém období s pomocí nástroje ITI.

Připravili jsme si pro Vás proto krátkou statistiku všech cyklistických projektů. V tomto období jsme podpořili výstavbu 12 cyklostezek s dotací 235 milionů korun. Celkově tak vzniklo nebo vzniká 31 kilometrů cyklostezek, nejdelší šestikilometrová síť vznikla na Šlapanicku. A v dalším programovém období nás čekají navazující etapy a nové projekty. I výstavba cyklostezek bude nadále podporována. Všechny informace o podpořených projektech najdete v naší mapové aplikaci. Cyklostezky jsou tak skutečným integrovaným projektem, protože mají dosah do zázemí a propojují ho s městem Brnem. Více informací se dočtete zde.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru