Aktualizovali jsme naši mapovou aplikaci!

Od začátku nového roku jsme intenzivně pracovali na zlepšení naší mapové aplikace. Nová verze je teď nejen uživatelsky přívětivější, ale zejména interaktivní a rozšířena o nové vrstvy a další funkce, např. vyhledávání.

Webová aplikace Brněnské metropolitní oblasti stále slouží zejména k prezentaci projektů, které se realizují v BMO prostřednictvím nástroje ITI. Jednotlivé projekty je stále možné třídit pomocí filtru dle nositele, stavu projektu, tematické oblasti, umístění (Brno x zázemí) a dalších atributů. V dolní části obrazovky najdete také widgety, které graficky znázorňují základní souhrnné statistiky o stavu projektů.

Hranice nejsou zeď a obce jsou součástí různých celků, jejichž katastry se prolínají. Aplikace Vám nově přináší pohled do územní dimenze realizace projektů na mnoha úrovních strategického plánování a rozvoje. V naší aplikaci můžete tyto celky zobrazit i kombinovat a interaktivně se tak dozvědět základní informace o jejich vztahu k metropolitní oblasti a také o samotné realizaci projektů na jejich území (počet realizovaných projektů, výše dotace a další).

Nejen jednotlivé obce, SO ORP nebo místní akční skupiny (MAS) na území BMO jsou pro nás důležití partneři, se kterými spolupracujeme při implementaci Integrované strategie 2014-2020 a při tvorbě Integrované strategie 21+. Mapová aplikace však ukazuje, že všechny obce a celky jsou provázané a navzájem na sebe působí. Aplikaci najdete na našem webu v sekci „Úspěšné projekty“ nebo zde.

Pokud budete mít nějaké tipy nebo připomínky, jak aplikaci ještě vylepšit, určitě nám dejte vědět na metropolitni@brno.cz.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru