19. června jsme řešili budoucnost metropolitní spolupráce !

Ve středu 19. června v 14 hodin se v sále Zastupitelstva města Brna konalo společné jednání všech členů pracovních skupin Řídicího výboru, manažerů strategických projektů města Brna a odborníků na rozvoj Brněnské metropolitní oblasti, kteří se podíleli na vytváření a naplňování původní strategie. Setkání se zúčastnilo 70 expertů na metropolitní problematiku.

Cílem setkání bylo představení základních východisek pro aktualizaci existující strategie rozvoje Brněnské metropolitní oblasti – zhodnocení naši činnosti během let 2013-2019, výsledků evaluace stávající strategie, analytických prostorových východisek, procesu aktualizace vymezení území BMO a parametrů po období EU 2021-2027.

Aktualizovaná strategie bude obsahovat výhradně konkrétní strategické projekty s metropolitním dopadem, které budou financovány i jinak než jen s využitím evropských zdrojů. Na setkání jsme se rovněž domluvili ohledně sběru strategických projektů. Hosté byli vyzváni k sběru projektů prostřednictvím aplikace. Vzniklý seznam strategických projektů bude sloužit jako podklad pro vyjednávání s jednotlivými ministerstvy ohledně výše finanční alokace pro naši metropolitní strategii. Zároveň tak budeme schopni ovlivnit podobu a zacílení jednotlivých operačních programů.

V průběhu letošního a příštího roku se budeme aktualizací strategie nadále zabývat a věříme, že se společně potkáme ještě několikrát.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru