Domů Aktuality Zpráva o naplňování strategie aneb jak si stojíme?

Zpráva o naplňování strategie aneb jak si stojíme?

Publikováno: 20. února 2019

Integrovaná strategie rozvoje Brněnské metropolitní oblasti pro uplatnění nástroje ITI, prostřednictvím které dochází k rozvíjení spolupráce mezi Brnem a jeho přirozeným zázemím, je uplatňována již od prosince roku 2015. Strategie a její realizace už přináší své ovoce, byly dokončeny první významné projekty, které zlepší život obyvatelům Brněnské metropolitní oblasti. Konkrétní projekty můžete sledovat v interaktivní mapové aplikaci dostupné zde.

Zasedání Řídicího výboru ITI, který posuzuje soulad jednotlivých projektů se strategií, proběhlo již jedenáctkrát. Během těchto zasedání projednali zástupci statutárního města Brna, Jihomoravského kraje a pěti obcí s rozšířenou působnosti v Brněnské metropolitní oblasti více než 120 projektů v rámci téměř 50 výzev nositele ITI. 

Pro Brněnskou metropolitní oblast se podařilo z fondů vyjednat 5,4 miliard korun. Tuto částku se podařilo ještě navýšit, a to jednak u Ministerstva životního prostředí ČR (100 mil. Kč navíc na protipovodňová opatření), jednak u Ministerstva dopravy ČR (280 milionů korun na projekty dostavby tramvajových tratí).  

V přiloženém grafu můžete vidět aktuální přehled finanční alokace (k 31. 1. 2019) určený pro Brněnskou metropolitní oblast.  

Probíhají rovněž přípravné práce k aktualizaci strategie (harmonogram, aktualizace vymezení území, zapojení pracovních skupin atd.), která by se měla rozběhnout na jaře 2020.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zaregistrujte svou e-mailovou adresu k pravidelnému odběru aktuálních informací z Brněnské metropolitní oblasti.

Kontaktní údaje

Oddělení řízení ITI a metropolitní spolupráce

Magistrát města Brna
Husova 12, 601 67 Brno
Máte nějaký nápad, jak zlepšit Brněnskou metropolitní oblast?
Nenašli jste, co jste hledali?
Chcete na stáž?
Nastavení cookies Zásady používání souborů cookies