Hlasujte pro Junior Centrum Excelence v soutěži Regiostars 2023

Junior Centrum Excelence (Centrum kybernetické bezpečnosti a informačních a komunikačních technologií) se stalo jedním z finalistů soutěže Regiostars Awards 2023. Centrum najdeme na Střední škole informatiky, poštovnictví a finančnictví v Brně-Komíně a bylo podpořeno nástrojem Integrovaných územních investic (ITI). Letos se do soutěže Regiostars přihlásilo rekordních 228 projektů z celé Evropy a do finále se probojovalo jen 30 z nich. Dostat se do finále soutěže je proto velkým úspěchem. Podpořte svým hlasem projekt i Vy. Od 14. září do 14. listopadu můžete hlasovat online ve veřejném hlasování na stránkách soutěže.

Junior Centrum Excelence umožňuje středoškolákům procvičit si své dovednosti v novém oboru kybernetické bezpečnosti. V rámci svého vzdělávání se studenti připravují na to, jak čelit útokům hackerů a chránit informační systémy. Junior Centrum Excelence kombinuje tři prvky: nový vzdělávací program v oblasti kybernetické bezpečnosti, propojení odborníků z praxe se studenty v rámci CyberCommunity a vzdělávání pedagogických pracovníků. Nově vytvořená cloudová platforma zároveň podporuje přenos informací do dalších škol v regionu. Unikátní centrum vede studenty ke zlepšování dovedností v oboru kybernetické bezpečnosti a taková konkurenční výhoda je posouvá vpřed na trhu práce či při dalším studiu. Junior Centrum Excelence je v prostředí středních škol v České republice unikátem a my jsme na něj patřičně hrdí. Projekt je součástí integrovaného řešení České centrum kyberbezpečnosti. O něm si můžete přečíst více zde.

Junior centrum Excelence je jedním ze čtyřech zástupců České republiky v soutěži Regiostars, kterou vyhlašuje Evropská komise s cílem najít inspirativní projekty spolufinancované z fondů EU. Ceny jsou udělovány v šesti tematických kategoriích projektům, které prokáží nové přístupy v regionálním rozvoji. Junior Centrum Excellence uspělo v kategorii Konkurenceschopná a Chytrá Evropa společně s dalšími pěti projekty.

Vítězové získají mezinárodní mediální pozornost a možnost propagovat dané aktivity ve svém regionu. Vybrané projekty se střetnou během EURegionsWeek v Bruselu, kde vystoupí před porotou a publikem. Slavnostní vyhlášení proběhne 16. listopadu během konference INFORM EU v Ostravě.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru